Domeyko DLA POWODZIAN - zbiórka na rzecz mieszkańców poszkodowanych przez powódź.
Domeyko DLA POWODZIAN

16 września 2024

Solidaryzm to nasza odpowiedź na wieść o trudnej sytuacji na południu kraju. Wiele miejscowości zostało już zalanych, kolejne walczą z żywiołem. Nasz urząd włącza się w zbiórkę ogłoszoną przez prezydenta miasta na rzecz mieszkańców poszkodowanych przez powódź. Sytuacja jest w wielu miejscach dramatyczna, woda poczyniła znaczne szkody, ludzie stracili całe swoje dobytki. Pomoc jest jak najbardziej mile widziana. Stąd włączamy się na Bielanach w miejską zbiórkę na rzecz poszkodowanych powodzią.

Na ten moment zbieramy wyłącznie:

 wodę do picia w butelkach,

 środki czystości

 i suchą żywność.

Prosimy o przekazywanie produktów nowych, zapakowanych i zdatnych do spożycia. Inne rzeczy nie będą przyjmowane, nie utrudniajmy pracy punktów zbiórki.

Rzeczy można dostarczać do:

  • Urzędu Dzielnicy Bielany przy ul. Żeromskiego 29 (wejście C od strony ul. Jarzębskiego) w godz. 9:00–20:00
  • magazynu przy ul. Broniewskiego 89 (tuż za pętlą tramwajową Piaski) w godz. 16:15–19:15.

Zbiórka potrwa do środy włącznie, a jej przedłużenie będzie zależne od sytuacji w regionie poszkodowanym powodziami. Zebrane rzeczy na bieżąco będą transportowane do zgłaszających zapotrzebowanie. Prosimy aby zbierać, tylko te artykuły wspomniane powyżej.

Zobacz więcej

Chór mieszany Frullato powstał we wrześniu 2000 roku. Bierze czynny udział w uroczystościach szkole i poza nią m.in.: Węgierski Instytut Kultury, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Filharmonia Narodowa, Sejm RP, Teatr Komedia, Teatr Kamienica, Teatr Palladium.

Chór zdobył liczne nagrody w konkursach, m.in.:


  • I Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny (Brązowa Lira)
  • III Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Chełmie (Brązowe Pasmo)
  • II Ogólnopolski Festiwal Chóralny CANTANTES LUBLINENSIS (III miejsce)
  • VIII Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (I miejsce)
  • W roku szkolnym 2015/2016 chór brał udział w projekcie z okazji 250. lecia powstania teatru powszechnego w Polsce. W połączeniu z innymi chórami wystawił operę Rozterki miłosne wg Krakowiaków i Górali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Muzykę skomponowali: Zuzanna Falkowska i Jan Stokłosa, a reżyserem spektaklu była Małgorzata Zajączkowska.
Skip to content