Konkurs „Sejm Dzieci i Młodzieży”

31 marca 2022

W ramach konkursu "Sejm Dzieci i Młodzieży" realizujemy projekt, który ma na celu pokazanie ideałów żołnierzy Armii Krajowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych, które przetrwały i odniosły zwycięstwo.

Wybraliśmy Mariana Kozłowskiego - człowieka mało znanego, lecz ambitnego i walecznego, który swoją szlachetną postawą dał przykład dla następnych pokoleń.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku, gdzie opisujemy jego życie z różnych momentów i perspektyw.

Uczniowie klasy IIB

Link do grupy na Facebooku: https://facebook.com/Marian-Kozłowski

Słuchowisko:

Zobacz więcej

Chór mieszany Frullato powstał we wrześniu 2000 roku. Bierze czynny udział w uroczystościach szkole i poza nią m.in.: Węgierski Instytut Kultury, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Filharmonia Narodowa, Sejm RP, Teatr Komedia, Teatr Kamienica, Teatr Palladium.

Chór zdobył liczne nagrody w konkursach, m.in.:


  • I Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny (Brązowa Lira)
  • III Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Chełmie (Brązowe Pasmo)
  • II Ogólnopolski Festiwal Chóralny CANTANTES LUBLINENSIS (III miejsce)
  • VIII Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (I miejsce)
  • W roku szkolnym 2015/2016 chór brał udział w projekcie z okazji 250. lecia powstania teatru powszechnego w Polsce. W połączeniu z innymi chórami wystawił operę Rozterki miłosne wg Krakowiaków i Górali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Muzykę skomponowali: Zuzanna Falkowska i Jan Stokłosa, a reżyserem spektaklu była Małgorzata Zajączkowska.
Skip to content