CXXII Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Domeyki Domeyko LO- logo
CXXII Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Domeyki Domeyko LO- logo

Dlaczego Domeyko?

Wysokie lokaty

Liceum im. Ignacego Domeyki w 2021 roku według Warszawskiego Rankingu Liceów zajęło 1. miejsce na Bielanach i 16. miejsce w Warszawie.

Zwolnieni z Teorii

Według rankingu "Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii" z 2020 roku, nasze liceum zajęło 3. miejsce w kraju i 1. miejsce w województwie mazowieckim. Ponad 70 uczniów szkoły zostało finalistami olimpiady w 20 projektach.

Protezy Mimesis

W 2020 roku nasi uczniowie wygrali ogólnopolską olimpiadę "Zwolnieni z Teorii". Przygotowali nie tylko projekt, ale także w pełni działającą protezę bioniczną!

Kolaż IgnaśTV
Szkolna Telewizja IgnaśTV

Telewizja szkolna IgnaśTV działa nieprzerwanie od 2012 roku. Jak dotąd przez Redakcję przewinęło się ponad 200 uczniów. IgnaśTV to jedno z najstarszych i najprężniej rozwijających się takich przedsięwzięć szkolnych w całej Polsce.

Wyprawa do Chile

W 2015 roku nasi uczniowie za sprawą telewizji szkolnej IgnaśTV pojechali do Chile, nagrać pełnometrażowy film o Ignacym Domeyce.

DomeykoFuture - tło
Samorząd Uczniowski DomeykoFuture w CXXII LO im. Ignacego Domeyki Domeyko

Jesteśmy grupą zdeterminowanych do działania Domeykowiczów, która prowadzi nowoczesny samorząd uczniowski gotowy do mierzenia się z problemami współczesnej szkoły. 2021 rok jest dla nas wyzwaniem, aby w covidowej rzeczywistości przygotować rozwiązania pozwalające na rozwój społeczności szkolnej.

Domeyko Dzieciom

Domeyko Dzieciom jest akcją, która powstała z potrzeby serca młodych ludzi w 2004 roku. Zebrane fundusze przeznaczone są na leczenie oraz rehabilitację dzieci. W szkole odbywały się m.in.: spotkania ze znanymi ludźmi, turnieje tematyczne, w których udział wzięli Celebryci, mecz piłki nożnej Gwiazdy vs. Uczniowie naszej szkoły, warsztaty taneczne, a także Domeyko Café.

Obiekty sportowe

Oprócz obiektów na zewnątrz, dostępna jest dla nas wielka hala o wymiarach 1400m2. Organizujemy turnieje, m.in. jesteśmy gospodarzem rozgrywek bielańskiego turnieju koszykówki. W ciągu roku w hali samorząd uczniowski organizuje międzyklasowy turniej różnych sportów o nazwie DomeykoCup. Jest to świetny moment na integrację oraz rywalizację pomiędzy klasami.

Obozy integracyjne

Na początku każdego roku pierwszoklasiści wyjeżdżają na obóz integracyjny. Podczas niego konkurujemy, współpracujemy, aby lepiej się poznać. Na filmie widzimy międzyklasowy turniej siatkówki. Obozy pełne są sportowych aktywności.

Dojazd

Wszystkie drogi prowadzą do Domeyki! Nasza szkoła znajduje się na połączeniu węzła północ-południe oraz wschód zachód. Od stacji metra "Słodowiec" dzieli nas niespełna 300 metrów. Ponad 28 linii autobusowych i tramwajowych jest na wyciągnięcie ręki.

Copyright © 2022 CXXII LO im. Ignacego Domeyki w Warszawie

Site made by DomeykoFuture

Chór mieszany Frullato powstał we wrześniu 2000 roku. Bierze czynny udział w uroczystościach szkole i poza nią m.in.: Węgierski Instytut Kultury, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Filharmonia Narodowa, Sejm RP, Teatr Komedia, Teatr Kamienica, Teatr Palladium.

Chór zdobył liczne nagrody w konkursach, m.in.:


  • I Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny (Brązowa Lira)
  • III Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Chełmie (Brązowe Pasmo)
  • II Ogólnopolski Festiwal Chóralny CANTANTES LUBLINENSIS (III miejsce)
  • VIII Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (I miejsce)
  • W roku szkolnym 2015/2016 chór brał udział w projekcie z okazji 250. lecia powstania teatru powszechnego w Polsce. W połączeniu z innymi chórami wystawił operę Rozterki miłosne wg Krakowiaków i Górali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Muzykę skomponowali: Zuzanna Falkowska i Jan Stokłosa, a reżyserem spektaklu była Małgorzata Zajączkowska.
Skip to content