Projekty Zwolnieni z Teorii LO Domeyko Liceum Domeyki CXXII

W naszej szkole w roku 2022/23 zostało zrealizowanych 17 projektów. Kliknij na projekt, aby dowiedzieć się więcej.

Przedmieścia Pomocy logo
Żyj Realnie nie Wirtualnie logo
cytatoświat - zwzt
zwzt - rimmedFestiwal
zwzt - zycie w bance
open your eyes
Festiwal Podróżniczy Zwolnieni Z Teorii 2020/21

Aktualności projektów

Przedmieścia Pomocy

Projekt “Przedmieścia pomocy” skupia się na przeprowadzaniu zajęć z pierwszej pomocy w przedszkolach oraz szkołach podstawowych. Poprzez zabawę przekazujemy wiedzę, która w przyszłości może uratować ludzkie życie.

Przedmieścia Pomocy logo

DOMOFFON

DOMOFFON to charytatywny koncert, który pomoże spełnić marzenie dzieci z fundacji „Mam marzenie”. Chcemy świadomie zachęcić ludzi do pomocy i wspólnego działania. Naszym celem jest aby koncert był czymś alternatywnym i niezapomnianym, a szczególnie formą pomocy.

open.your.eyes

Jesteśmy ambitną grupą młodych ludzi, którzy chcą wpłynąć na otaczający nas świat. Zauważyliśmy, że osoby dotknięte zespołem Aspergera napotykają na swojej drodze liczne przeszkody, a społeczeństwo wcale ich nie wspiera. Pragniemy otworzyć wszystkim oczy, aby patrząc na osobę z zespołem Aspergera widzieli to jaka jest naprawdę, a nie postrzegali ją przez pryzmat zaburzenia. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy sobie równi!

open your eyes

Fidea

Projekt Fidea ma na celu promowanie świadomej edukacji, w której szczególny nacisk kładzie się na rolę kreatywności. Jest to niezwykle ważne, ponieważ świat pędzi do przodu, dawne modele stają się nieaktualne, a nawet te nowe szybko przestają dotrzymywać kroku zmianom, dlatego właśnie kreatywność staje się jedną z najcenniejszych umiejętności. Przeprowadzimy kampanię społeczną na terenie Warszawy, przygotujemy dwa kursy, jeden dla kas 1-3 drugi dla klas 4-6 szkoły podstawowej oraz zaprojektujemy i wydamy fabularną grę planszową, którą przekażemy domom dziecka i świetlicom szkolnym znajdującym się w Warszawie.

Touch The Art

Projekt Touch The Art będzie miał formę wystawy sztuki dla osób niewidomych. Będzie ona w pełni dostosowana dla osób niewidomych, wystawione prace podziwiane będą dotykiem. Nawiążemy kontakt wieloma artystami, którzy zostaną poproszeni o wykonanie prac przeznaczonych do "oglądania dotykiem".

Wpływ elektroniki na ludzi

Naszym celem jest uświadomić przede wszystkim młodych ludzi, jakie konsekwencje niesie ze sobą długie wpatrywanie sie w urządzenia elektroniczne oraz jak dużo to niesie negatywne skutki.

W 180 Dni Dookoła Świata

W czasie tego trudnego okresu jakim jest pandemia, chcemy dać ludziom chociaż namiastkę podróżowania. Prowadzimy profil na Instagramie, na którym zamieszczane są informacje o historii, kulturze i najciekawszych miejscach poszczególnych krajów z całego świata. Ze względu na sytuację pandemii, w której znaleźli się wszyscy ludzie, podróżowanie, zwiedzanie i poszerzanie wiedzy o historii i kulturze różnych krajów stało się trudne, a nawet niebezpieczne. W tym czasie chcemy choć trochę pomóc ludziom zainteresowanym turystyką i dać im choć namiastkę prawdziwych podróży poprzez udostępnianie ciekawych informacji o historii i kulturze oraz publikowanie barwnych zdjęć różnych miejsc na świecie.

Onkochrona

Nasz projekt ma na celu uświadomić naszym obserwatorom czym jest nowotwór oraz jak możemy się przed nim chronić. Pragniemy także zapoznać młodzież z pojęciem onkologii. Dokonamy największych starań, aby wiedza obejmująca tę dziedzinę nie była młodym ludziom obca oraz żeby świadomie mogli dbać o swoje zdrowie.

Generalnie to...

Nasz projekt pozwala zagłębić się w stereotypy, poznać mechanizm ich powstawania, rodzaje, skutki jakie niesie generalizacja społeczeństwa i sposoby walki z nimi. Może Wam się wydawać że to projekt jak każdy inny- schematy, definicje. Otóż nie, a raczej nie tylko. Wniesiemy również dużą wartość od siebie z serca. Żyjemy w świecie gdzie często ocenia się innych po plotkach, podkoloryzowanych historiach, przypuszczeniach, pierwszym wrażeniu, działa tak zwany efekt Halo, ale to my musimy włożyć swój własny wysiłek żeby zanalizować sytuację i działać na rzecz sprawiedliwości i prawdy, a nie nienawiści. Wiedza na tym profilu nie będzie czysto teoretyczna, ale również przydatna w życiu.

zwzt - rimmedFestiwal

R.I.M.M.E.D Festival

Koncert online, na którym będą występowały lokalne zespoły i członkowie Domeyki, wykonujące muzykę w spektrum rocka i metalu. Celem koncertu jest szerzenie dobrej kultury muzyki, integracja społeczeństwa i zapewnienie muzykom miejsca do wykonywania zawodu/hobby w czasie pandemii.

Życie w Bańce

W dobie strachu i niepokoju, zauważyłyśmy jak ogromny wpływ może mieć pandemia, nie tylko na nasze zdrowie fizyczne. Naszym celem jest uświadamianie, jak ważne jest dbanie także o zdrowie psychiczne. Chcemy zwrócić uwagę innych na coraz częstsze pojawianie się niewidzialnych chorób psychicznych. Nasz projekt kierujemy do każdej osoby niezależnie od płci i wieku. Publikując plakaty, krótkie anegdoty i ciekawe zdjęcia chcemy zwrócić uwagę jak największej ilości internautów na istotę troski o własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Ponadto chcemy zaproponować naszym odbiorcom techniki i wskazówki, dzięki którym będą oni mogli znacząco podnieść jakość swojego zdrowia psychicznego w wielu aspektach (motywacja, lepszy humor, poczucie stabilności, wyciszenie).

zwzt - zycie w bance
cytatoświat - zwzt

Cytatoświat

Przez cytaty chcemy przekierować myśli naszych odbiorców w pozytywną stronę, zmotywować ich do działania i nie zamartwiania się światem. Nasz projekt to pozytywna dawka dobrych myśli każdego dnia.

Żyj Realnie nie Wirtualnie

Wielu z nas tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy jak wiele problemów jest związanych z wirtualnym światem. W projekt "Żyj Realnie nie Wirtualnie" chcemy uświadomić Was czym jest uzależnienie od technologii i jak się ono przejawia. Pokażemy Wam również zdrowe formy spędzania czasu wolnego.

Żyj Realnie nie Wirtualnie logo

Sport to zdrowie, zdrowie to sport

Poprzez reklamę w mediach społecznościowych, projekt ma na celu zachęcenie ludzi do podjęcia aktywności fizycznej i przejścia na zdrową dietę.

Pomyśl czaSEN

Zajmujemy się problemem społecznym jakim jakim jest sen, a konkretniej jego znaczeniem zarówno w życiu społecznym jak i w życiu prywatnym. Zauważamy jak wiele osób z naszego otoczenia boryka się z problemami dotyczącymi zasypiania jak i samego procesu jakim jest sen. Bezsenność, nadmierna senność, zaburzenia rytmu snu i czuwania to tylko kilka przykładów zaburzeń, które dotykają nieświadomych ludzi. Poprzez przeprowadzanie badań wiele osób przekonało się o swoim problemie nie zauważając wcześniej nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu. Przyczyny tego problemu są różne i w różnym stopniu dotykają wiele odmiennych grup społecznych. Naszym celem jest edukacja ludzi na temat snu, który często jest niedoceniany i odstawiany na dalszy plan, podczas gdy ten proces kieruje naszym życiem na co dzień.

Zielona woda

Nasz projekt ma na celu uświadomienie ludziom jak bardzo “zdrowa” ziemia oddziałuje na nasze życie, jak bardzo ważne jest abyśmy zwrócili większą uwagę na obszary zielone i poszerzenie naszej wiedzy w różnych ekologicznych tematach.

Zabiegane Zdrowe Odżywianie

Ludzie XXI wieku są bardzo zabiegani i nie mają czasu, by dokładnie przyglądać się swojemu jadłospisowi, więc my pokażemy im parę szybkich i prostych przepisów na zdrowe dania. Będziemy umieszczać na ten temat posty i filmiki na popularnych social mediach.

Rodzic przyjacielem

Akcja "Rodzic przyjacielem" jest kierowania głównie do rodziców, którzy chcą zostać przyjaciółmi swoich dzieci lub chociaż nawiązać z nimi lepszy kontakt. W  jej ramach pokażemy rodzicom jak na niektóre sprawy patrzą ich dzieci. Przygotujemy porady, którymi rodzice będą mogli się kierować, aby polepszyć stosunki ze swoimi dziećmi.

Wszyscy jesteśmy inni, a jednak tacy sami

Żyjemy w czasach, w których brak tolerancji stanowi coraz bardziej istotny problem społeczny. Potwierdza to wiele sytuacji z życia codziennego. Realizując projekt pragniemy uświadomić i pomóc zrozumieć odbiorcom, że problem z nietolerancją społeczną istnieje. Chcemy, aby jak najwięcej osób uświadomiło sobie, że mimo różnic wszyscy jesteśmy tacy sami.

Festiwal Podróżniczy Zwolnieni Z Teorii 2020/21

Festiwal podróżniczy w dobie pandemii

Celem naszego projektu jest przeprowadzenie serii wykładów z osobami związanymi z turystyką i podróżowaniem. Poruszone zostaną tematy różnic kulturowych, tradycji oraz problemu podróży w czasie pandemii. Wykłady zostaną zamieszczone w internecie jak i pokazane na lekcji wychowawczej w liceum Domeyki.

Chór mieszany Frullato powstał we wrześniu 2000 roku. Bierze czynny udział w uroczystościach szkole i poza nią m.in.: Węgierski Instytut Kultury, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Filharmonia Narodowa, Sejm RP, Teatr Komedia, Teatr Kamienica, Teatr Palladium.

Chór zdobył liczne nagrody w konkursach, m.in.:


  • I Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny (Brązowa Lira)
  • III Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Chełmie (Brązowe Pasmo)
  • II Ogólnopolski Festiwal Chóralny CANTANTES LUBLINENSIS (III miejsce)
  • VIII Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (I miejsce)
  • W roku szkolnym 2015/2016 chór brał udział w projekcie z okazji 250. lecia powstania teatru powszechnego w Polsce. W połączeniu z innymi chórami wystawił operę Rozterki miłosne wg Krakowiaków i Górali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Muzykę skomponowali: Zuzanna Falkowska i Jan Stokłosa, a reżyserem spektaklu była Małgorzata Zajączkowska.
Skip to content