1969

2 września rozpoczął się pierwszy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 162 przy ulicy Leopolda Staffa 3/5. Została ona wybudowana ze środków Społecznego Funduszu Budowy Szkół i Internatów w celu uczczenia 1000-lecia państwa polskiego.

1974

Szkole zostało nadane imię wybitnego geologa Ignacego Domeyki oraz wręczony został sztandar szkolny.

1975

31-go maja po raz pierwszy został odśpiewany hymn szkoły: „Śladami sławnych Polaków”.

1982

Włodzimierz Sacewicz został dyrektorem szkoły.

1994

Szkoła został członkiem Towarzystwa Szkół Twórczych, którego przewodniczącym w 2006r. został dyrektor szkoły Włodzimierz Sacewicz.

1997

W celu rozwijania zdolności uczniów zapoczątkowane zostały projekty krajoznawcze, wychowawcze i edukacyjno-językowe. Ponad 1000 uczniów zwiedziło wiele krajów europejskich.

1999

Powstało Gimnazjum nr 7, które połączyło się ze Szkołą Podstawową nr 162 w Zespół Szkół nr 1.

2000

Po raz pierwszy zagraliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powstał także Chór szkolny „Frullato”, później wielokrotnie nagradzany podczas konkursów i przeglądów chóralnych.

Powstało CXXII Liceum Ogólnokształcące, początkowo z dwoma klasami.

2004

Miała miejsce uroczystość kończąca istnienie Szkoły Podstawowej nr 162. Szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół nr 51, a Gimnazjum otrzymało numer 77.

2004

Po raz pierwszy odbyła się akcja charytatywna Dzieci Dzieciom, później nazwana „Domeyko Dzieciom”, której celem jest zebranie środków dla chorych dzieci. Odbywa się ona co roku, trwa kilka dni i kończy się uroczystym koncertem, w który zaangażowani są uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście. To przedsięwzięcie zapoczątkowało działalność szkolnego koła wolontariatu.

Po 3 latach przebudowy szkoły otworzyła się nowoczesna hala sportowa oraz aula.

2012

Powstała telewizja szkolna Ignaś TV, nagradzana na festiwalach filmowych oraz wyróżniona przez kapitułę WNEK.

2015

Grupa uczniów wyjechała do Chile w celu wykonania zdjęć do pełnometrażowego filmu ,,Skarb Domeyki”. W trakcie 3 tygodniowego wyjazdu ekipa filmowa Ignaś TV podążając przez Chile śladami patrona szkoły poznała uczniów z Liceo Gregorio Cordovez, a także spotkała się w Santiago de Chile z prawnukiem patrona szkoły - Pablo Domeyko.

2017

W wyniku reformy oświaty szkoła zmienia nazwę na CXXII Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Domeyki.

2017

16 grudnia odbywa się premiera filmu „Skarb Domeyki” w Kinotece PKiN.

Ostatnie klasy gimnazjalne opuszczają szkołę.