Domeyko Dla Ukrainy! Jak pomaga膰?
Domeyko Dla Ukrainy 馃嚭馃嚘 Jak pomaga膰?

2 marca 2022

Sposoby pomocy Ukrainie w CXXII LO im. Ignacego Domeyki:

1. Zbi贸rka pieni臋dzy
Zbieramy pieni膮dze na dzieci z kijowskiego domu dziecka, kt贸re teraz znajduj膮 si臋 w podwarszawskim Milan贸wku. Chcieliby艣my bardzo podzi臋kowa膰 Pa艅stwu za dotychczasowe wp艂aty.
DO KO艃CA 艢RODY mo偶na wp艂aca膰 datki:
na konto Rady Rodzic贸w PKO BP 98 1020 1026 0000 1102 0015 7131 z dopiskiem: "dla dzieci z domu dziecka UKRAINA"
lub got贸wk膮 do puszki przy hali sportowej

2. Zbi贸rka artyku艂贸w medycznych
OD CZWARTKU 3.03 w szkole zbieramy:

Artyku艂y medyczneMateria艂y dla dzieciMateria艂y inne
- opaski uciskowe
- gazy ja艂owe
- 艣rodki do dezynfekcji
- leki przeciwb贸lowe
- mleko w proszku
- s艂oiczki dla dzieci
- butelki do mleka
- pieluchy i chusteczki
- karimaty
- 艣piwory
- bielizna termiczna

Wszystkie te rzeczy prosimy zanosi膰 pod aul臋.
Kontakt do koordynatora zbi贸rki (link)

3. Dzie艅 Solidarno艣ci z Ukrain膮
W CZWARTEK 3.03 odb臋dzie si臋 w naszej szkole Dzie艅 Solidarno艣ci z Ukrain膮. Uczniowie za艂o偶膮 wst膮偶ki z flag膮 ukrai艅sk膮.

Zobacz przem贸wienie Przewodnicz膮cego Samorz膮du Uczniowskiego dotycz膮ce pomocy dla Ukrainy: https://fb.watch/buob0Zm0Ua/

Zobacz wi臋cej

Ch贸r mieszany Frullato powsta艂 we wrze艣niu 2000 roku. Bierze czynny udzia艂 w uroczysto艣ciach szkole i poza ni膮 m.in.: W臋gierski Instytut Kultury, Szko艂a G艂贸wna Gospodarstwa Wiejskiego, Filharmonia Narodowa, Sejm RP, Teatr Komedia, Teatr Kamienica, Teatr Palladium.

Ch贸r zdoby艂 liczne nagrody w konkursach, m.in.:

• I Warszawski Mi臋dzynarodowy Festiwal Ch贸ralny (Br膮zowa Lira)
  • III Og贸lnopolski Festiwal Kol臋d i Pastora艂ek w Che艂mie (Br膮zowe Pasmo)
  • II Og贸lnopolski Festiwal Ch贸ralny CANTANTES LUBLINENSIS (III miejsce)
  • VIII Warszawski Festiwal Dzieci臋cej i M艂odzie偶owej Tw贸rczo艣ci Artystycznej ASTERIADA (I miejsce)
  • W roku szkolnym 2015/2016 ch贸r bra艂 udzia艂 w projekcie z okazji 250. lecia powstania teatru powszechnego w Polsce. W po艂膮czeniu z innymi ch贸rami wystawi艂 oper臋 Rozterki mi艂osne wg Krakowiak贸w i G贸rali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Muzyk臋 skomponowali: Zuzanna Falkowska i Jan Stok艂osa, a re偶yserem spektaklu by艂a Ma艂gorzata Zaj膮czkowska.