Ranking Perspektyw 2024 Podsumowanie CXXII LO im. Ignacego Domeyki w Warszawie
CXXII Liceum Domeyki w TOP 15 liceów w Warszawie!

12 stycznia 2024

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Domeyki w Warszawie zajęło:

15. miejsce w Rankingu Liceów Warszawskich
16. miejsce w Rankingu Wojewódzkim
27. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Maturalnym
38. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Liceów (na ponad 1000 szkół)

Szkoła od lat zajmuje wysokie lokaty w rankingu Perspektywy! Tym razem jesteśmy jeszcze bardziej dumni z informacji, dlatego że nasze liceum jest w TOP 15 Liceów w Warszawie. To świadczy o wysokiej jakości kształcenia i wyjątkowej atmosferze w szkole, co można sprawdzić obserwując media społecznościowe Samorządu Szkolnego "DomeykoFuture", Telewizji Szkolnej "IGNAŚTV", inicjatywy "Domeyko Dzieciom" oraz nowej działalności koła "Marketing Domeyko"

Warto też wspomnieć o tym, że metodologia rankingu Perspektywy faworyzuje szkoły, które są bardziej "wszechstronne". To znaczy posiadają więcej profili klas. Tym samym szkoły specjalistyczne, skupione na rozwoju umiejętności np. w kierunku ścisłym (jak liceum Domeyki) nie może konkurować mając równe szanse z innymi liceami.

Cały ranking można sprawdzić pod adresem: