Projekt „Culturous World”

24 marca 2022

Nietolerancja jest bardzo krzywdząca - przez powstające stereotypy oceniania się ludzi, nie przez ich zachowania czy podejmowane decyzje, a ze względu na ich pochodzenie, często pozbawiając ich możliwości odnalezienia się w społeczeństwie.

W odpowiedzi na problem zareagowali organizatorzy projektu "Culturous World". Pomysłodawcy - Lidia, Paweł, Maja i Norbert - są uczniami CXXII LO im Ignacego Domeyki w Warszawie. W dobie Internetu i social mediów w przystępny sposób dzielą się wiedzą i zachęcają do zainteresowania się m.in tradycjami oraz zwyczajami ludzi z różnych zakątków świata poprzez edukacyjne posty i filmiki.

Celem inicjatywy jest uświadomienie w kwestii kultur i tradycji ludzi z całego świata oraz zachodzących między nimi różnic szerokiej, międzynarodowej grupie odbiorców, aby zapobiec szkodliwym zjawiskom, które codziennie dotykają setki osób na wszystkich kontynentach.

W związku z obecną sytuacją nieco zmieniliśmy swoje plany - mówi Lidia, kierownik projektu. - Wykorzystując uzyskanych odbiorców na naszych mediach społecznościowych, chcemy wesprzeć Ukraińców i pokazać Polakom i nie tylko, że ludzie z tego kraju nie różnią się niczym od nas, a wręcz wiele ich zwyczajów jest podobna do naszych. Chcemy też pomóc im bezpośrednio poprzez przeznaczenie środków zebranych na naszej zbiórce na Allegro Lokalnie na rzeczy, które będą najpotrzebniejsze dla uchodźców przebywających w punkcie recepcyjnym na terenie naszej szkoły.

Do śledzenia działań akcji zapraszamy ludzi nie tylko z Polski, ale z całego świata!

https://www.instagram.com/culturous.world/

https://www.facebook.com/Culturous-World-103578238854303

https://www.youtube.com/channel/UCgNIcmJCpN8NbGaa4Nqcnbg/featured

https://www.tiktok.com/@culturousworld

Zobacz więcej

Chór mieszany Frullato powstał we wrześniu 2000 roku. Bierze czynny udział w uroczystościach szkole i poza nią m.in.: Węgierski Instytut Kultury, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Filharmonia Narodowa, Sejm RP, Teatr Komedia, Teatr Kamienica, Teatr Palladium.

Chór zdobył liczne nagrody w konkursach, m.in.:


  • I Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny (Brązowa Lira)
  • III Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Chełmie (Brązowe Pasmo)
  • II Ogólnopolski Festiwal Chóralny CANTANTES LUBLINENSIS (III miejsce)
  • VIII Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (I miejsce)
  • W roku szkolnym 2015/2016 chór brał udział w projekcie z okazji 250. lecia powstania teatru powszechnego w Polsce. W połączeniu z innymi chórami wystawił operę Rozterki miłosne wg Krakowiaków i Górali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Muzykę skomponowali: Zuzanna Falkowska i Jan Stokłosa, a reżyserem spektaklu była Małgorzata Zajączkowska.
Skip to content