Nasza szkoła w rankingach

18 czerwca 2020

Ranking Liceów Ogólnokształcących Newsweek

Z wielką radością i dumą informujemy, że w ostatnim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przygotowanego przez kapitułę rankingową Newsweeka nasza szkoła zajęła 11 miejsce w Polsce i 4 w województwie mazowieckim.

Kryteria ,które kapituła brała pod uwagę to :

– zdawalność matur

– pozycja pod względem wyników matur

– EWD/edukacyjna wartość dodana/ – czyli jak szkoła wpłynęła na osiągnięcia uczniów

– liczba nauczanych języków

– liczba olimpijczyków krajowych

– liczba olimpijczyków międzynarodowych

Zobacz więcej

Chór mieszany Frullato powstał we wrześniu 2000 roku. Bierze czynny udział w uroczystościach szkole i poza nią m.in.: Węgierski Instytut Kultury, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Filharmonia Narodowa, Sejm RP, Teatr Komedia, Teatr Kamienica, Teatr Palladium.

Chór zdobył liczne nagrody w konkursach, m.in.:


  • I Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny (Brązowa Lira)
  • III Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Chełmie (Brązowe Pasmo)
  • II Ogólnopolski Festiwal Chóralny CANTANTES LUBLINENSIS (III miejsce)
  • VIII Warszawski Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (I miejsce)
  • W roku szkolnym 2015/2016 chór brał udział w projekcie z okazji 250. lecia powstania teatru powszechnego w Polsce. W połączeniu z innymi chórami wystawił operę Rozterki miłosne wg Krakowiaków i Górali w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Muzykę skomponowali: Zuzanna Falkowska i Jan Stokłosa, a reżyserem spektaklu była Małgorzata Zajączkowska.
Skip to content