Obóz integracyjny 2019

W dniach 11 – 13 września 2019 r w 5 klas pierwszych liceum po gimnazjum wyjechaliśmy na obóz integracyjny na Mazury, do Waplewa koło Olsztynka. Po dotarciu na miejsce, zakwaterowaniu i obiedzie pełni energii wyruszyliśmy na rekonesans po ośrodku, który okazał się dużym lasem i pełnym atrakcji. Popołudnie poświęciliśmy na zajęcia integracyjne w klasach pod opieką wychowawców. Wygrzewając się w ciepłych promieniach letniego słońca nad jeziorem, rozmawialiśmy o naszych oczekiwaniach wobec kolegów z klasy, opowiadaliśmy o naszych pasjach i zainteresowaniach. Ani się obejrzeliśmy, a nadszedł czas kolacji, a po niej bawiliśmy się na dyskotece, którą rozpoczęliśmy belgijką, tańczoną przez kilkadziesiąt par.


Następnego dnia rozgrywaliśmy międzyklasowy turniej siatkówki. Składające się z dziewcząt i chłopców drużyny każdej z klas z zapałem walczyły o wejście do wielkiego finału, a kibice ochoczo zagrzewali je do walki. W przerwach między meczami klasy chodziły na spacery po lesie nad jeziorem, grały w bilard i kręgle oraz miały zajęcia ze szkolnym pedagogiem na temat sposobów reagowania w trudnych, nieprzewidzianych sytuacjach życiowych. Dzień zakończyliśmy wieczornym ogniskiem, piekąc kiełbaski, słuchając piosenek i … tańcząc belgijkę.


Ostatniego dnia odbył się finał turnieju siatkówki, w którym po wyrównanym i emocjonującym meczu, przy gorącym aplauzie kibiców obu drużyn klasa I A pokonała IC. Nie zabrakło słodkich nagród dla zawodników i kibiców. Zostało już tylko trochę czasu na pakowanie, potem zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy do Warszawy. Mimo że wyjazd trwał krótko, z pewnością lepiej poznaliśmy kolegów z własnych i innych klas pierwszych, a w jesienne, wypełnione nauką dni zdjęcia z wyjazdu będą nam przypominać, jak miło spędziliśmy razem czas.