„WARS I SAWA” WARSZAWSKI PROGRAM PRACY Z UCZNIEM ZDOLNYM

Warszawski Program  jest jedną z inicjatyw edukacyjnych szkoły podnoszących jej jakość i poszerzających zakres podejmowanych przez szkołę działań. Program ten został stworzony przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy jako odpowiedź na założenia polityki edukacyjnej na lata 2008-2012, która stanowi, że szkoła ma być efektywna, mądra, przyjazna i twórcza, a wszystkie te aspekty w kontekście pracy z uczniem zdolnym.

CELE

• stworzenie jak największej liczbie uczniów możliwości planowego rozwijania zdolności i zainteresowań,
  • towarzyszenie w rozwoju uczniom wybitnie uzdolnionym,
  • doskonalenie umiejętności uczenia się i nauczania,
  • podnoszenie efektywności kształcenia,
  • umożliwienie wymiany doświadczeń i przykładów praktyki wspierania uzdolnień uczniów,
  • doskonalenie kadry nauczycielskiej i pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych w obszarze wspierania uzdolnionych,
  • stworzenie sieci szkół wspierających uzdolnionych,
  • korelacja działań różnych instytucji na rzecz wspierania rozwoju uzdolnionych

NASZ CERTYFIKAT WARS i SAWA

Dnia 27 września 2010 r., po uprzednim skonstruowaniu szkolnego programu WARS i SAWA oraz jego akceptacji, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz uczniowie ZS 51 uczestniczyli w uroczystości wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA, potwierdzających osiągnięcie przez szkołę określonego standardu pracy w obszarze wspierania uczniów uzdolnionych.

SPODZIEWANE EFEKTY CERTYFIKOWANIA SZKÓŁ:

Uczniowie:

• poznanie własnego stylu uczenia się, typu inteligencji, technik organizacji materiału
  • wykorzystanie tej wiedzy w procesie edukacji
  • wzrost motywacji i kompetencji
  • przygotowanie do efektywnego uczenia się przez całe życie

Szkoły:

• rozwój kreatywności i umiejętności nauczycieli oraz wzbogacenie metod pracy
  • uaktualnienie wiedzy na temat procesów poznawczych, w tym sposobów efektywnego uczenia i nauczania
  • zwiększenie udziału rodziców w życiu szkoły
  • wzrost liczby uczniów osiągających mierzalne sukcesy
  • wzrost liczby uczniów uczestniczących w zajęciach pozalekcyjnych