Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to projekt realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Celem jest opracowanie i wprowadzenie programu do przedmiotu ekonomia w praktyce. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ma on na celu m.in.:

• przygotować młodych ludzi do wejścia na rynek pracy,
  • pokazać szanse i zagrożenia, które wynikają z samozatrudnienia,
  • efektywnie kształtować postawę przedsiębiorczości,
  • nauczać poprzez działanie,
  • zwiększyć zainteresowania uczniów kontynuacją kształcenia o kluczowym znaczeniu dla gospodarki.

Uczniowie biorą udział w grze edukacyjnej, która polega na założeniu w szkole własnej firmy zorganizowanej na wzór spółki jawnej:

• przygotowują biznesplan,
  • gromadzą kapitał,
  • prowadzą działania marketingowe,
  • produkują i sprzedają swoje produkty / usługi,
  • prowadzą dokumentację finansową,
  • podejmują ryzyko biznesowe.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie:

• przeżyją przygodę edukacyjną, która zaangażuje ich intelektualnie, emocjonalnie orazzwiększy pewność siebie, rozwiną umiejętności pracy w zespole, rozwiązywania problemów, planowania,
  • stosowania narzędzi ICT, które przydadzą im się na studiach jak i w dorosłym życiu,
  • zdobędą doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy,
  • ocenią w praktyce szanse i zagrożenia, które wynikają z prowadzenia działalności
  • gospodarczej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym  projektem szkolnego miniprzedsiębiorstwa