Misja

Szkoła Ignacego Domeyki należy do Stowarzyszenia Szkół Twórczych i swoją działalnością potwierdza trafność takiej przynależności. Może się pochwalić wysokim poziomem nauczania, osiągnięciami w olimpiadach przedmiotowych, świetnie wyposażonymi pracowniami, bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych, twórczym klimatem wychowawczym.

Wszystkie te elementy wpływają na sukcesy uczniów naszej szkoły i sprawiają, że słowa patrona „Żyjąc być użytecznym dla innych , inaczej bowiem nie żyć” nabierają sensu w codziennym życiu. Łączymy naukę z przyjemnością, przyjemność z twórczością a twórczość z dorastaniem. Młodzież nasza jest myśląca ale też prawa i dostrzegająca potrzeby ludzi wokół.

W niełatwym świecie XXI wieku dobrze jest budować coś z pasją i radością, w gronie sprawdzonych ludzi z niezwykłymi uczniami.

Cztery  filary szkoły – Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie są tyglem przeróżnych osobowości. Zarządzanie nimi, współpraca między nimi nie jest bułką z masłem. Rodzic chce, aby jego Dziecko uczyło się w przyjaznej atmosferze i osiągało swoje szczyty, nauczyciel pragnie pokazać Dziecku świat i przygotować Go do funkcjonowania w nim, Uczeń zaś chce osiągać szczyty najlepiej za pomocą kolejki linowej, bez zbytniej wspinaczki, żeby osiągnąć ale nie zmachać się zbytnio. Przyjazną atmosferę często znajduje poza szkołą. Dyrekcja zaś  ma najtrudniejsze z zadań – pogodzenia wszystkich tych pragnień.

A tu – hop – bielańskie Domeyko, które krwawicą, potem i łzą łączy te wszystkie potrzeby. Spaja je, szuka rozwiązań i dróg do zadowolenia każdego. Wciąż ponadlimitowy napływ młodzieży  do szkoły świadczy chyba o tym, że staramy się z powodzeniem.

Nauczanie aż huczy – bez dni wolnych, wcześniejszych zwolnień, skracania lekcji, zwalniania, zbyt częstych wyjść do kina. Oj, narzekają czasem, narzekają ale jak się cieszą i jak dziękują w 3 klasie! Wtedy to już i nauczanie i nauka aż furczą.

Domeyko Dzieciom to sztandarowa akcja wolontariatu – spotkania, wywiady, zabawy, tańce i finałowy koncert angażuje całą społeczność szkoły i przynosi wiele wzruszeń.

Telewizja szkolna niezwykle profesjonalna Ignaś TV – nagrywa co się da a czego się nie da to też nagra. Lata po świecie i potem w Kinotece na dużym ekranie zachwyca widownię.

A chór? A codzienna praca wolontariatu? A noce filmowe? Dni Przedsiębiorczości? A dodatkowe zajęcia sobotnie? A kółka i koła i nawet małe kółeczka? A szkolenia z pierwszej pomocy i ze wszystkiego z czego można się szkolić? wyjazdy klasowe? wyjścia? Ograniczona szpalta nie pozwala wymienić wszystkiego.